Bio

Romana Labounková

Romana Labounková se věnuje cyklistice od 6 let, od počátku se zaměřuje na extrémní disciplíny, primárně na BMX. Zpočátku reprezentovala domovský Bikrosklub Jeseník. Ve světové špičce se v rámci reprezentace ČR pravidelně umisťuje na předních pozicích mezinárodních akcí disciplín BMX a 4X od roku 2008, kdy postoupila do elitní kategorie žen. Vrcholem její kariéry byla reprezentační účast na Olympijských hrách v Londýně 2012. Tréninkovou pečlivostí a stabilními výsledky si vybudovala silnou pozici mezi jezdkyněmi světové elity.

Trenéři a spolupracovníci

Trenérem Romany Labounkové byl po většinu kariéry otec Petr Labounek. Do olympijské sezony nakročila výměnou trenéra, od roku 2012  se jím stal PhDr. Jan Cacek, Ph.D.  Zavedení progresivních metod a stabilizace tréninkové přípravy vyústila v kvalifikaci na Olympijské hry v Londýně 2012. V roce 2013 došlo k návratu k trenéru Petru Labounkovi s cílem přípravy na vrchol – olympiádu v Riu 2016. Od roku 2015 spolupracuje s kondiční trenérkou Mgr. Sylvou Hřebíčkovou

_DSC0594

trenér Petr Labounek

 

Jesenická rodačka v roce 2015 dokončila Bc. studium na Masarykově univerzitě obor Fyzioterapie, v roce 2011 na Fakultě sportovních studií absolvovala studium Regenerace a výživa ve sportu. Přestože je doma v ČR, optimální tréninkové podmínky nachází převážně v resortech mimo domov, kde tráví také většinu času během sezony. Mezi oblíbené tréninkové destinace Romany patří Aigle (světové cyklistické centrum UCI), Sainte Maxime (Fra) nebo Papendal (Hol.) Velkou část zimní  přípravy tráví ve Španělsku v Alicante.

 

Alicante 2016

Alicante 2016


 

  • dlouhodobá a pravidelná přední umístění v seriálech SP a ME disciplíně BMX
  • vítězství na MS v disciplíně 4X
  • finálová umístění v závodech SP 2017

Mitas

Campa Net

Staprom.cz

Město Jesenik
Olomoucky kraj
mavic
aslifestyle
Paul Lange
Magura